Yazmaya Başlarken


macbook-336704_960_720Merhaba…

Sanırım en zoru ilk yazıyı kaleme almak. Hele ki yıllardır düşünülen bir projenin hayata geçmesine dair bir yazı ise daha bir anlam yüklü oluyor ve zorlaşıyor.

Evet!..yıllardır düşünülen bir proje bu; site kurmak ve yaşanmışlıkları, tecrübe edilen konuları, hissettiklerimi ve öğrendiklerimi siz okurlarımla bir nebze fayda sağlayacağı düşüncesi ile paylaşmaya başlamak.

İnsan, belli bir olgunluk seviyesine geldiklerinde sanırım öz değerlerinin daha bir farkında oluyor ve adımlarını atarken hep o değerlerini gözeterek atıyor. Öz değerlerimi sorgulamaya başladığımda ulaştığım en temel değerimin “fayda” olduğunu keşfettim. O aşamadan sonra geçmişimi şöyle bir sorguladığımda da kendimle çelişmediğimin farkına vardım. Mutlu olduğum, motivasyonumun zirve yaptığı ve kendimde bitmeyen bir enerji varmış gibi çalıştığım tüm dönemlerde “faydalı” bir şeyler yaptığımı hissettiğim dönemler olduğunu gördüm. Konu ne olursa olsun; çok zorluklar içerse, imkânsız gibi görünse de fayda yaratacağıma olan inancım beni başarıya ve sonuca götürdüğünü artık çok iyi biliyorum.

Herkesin kendi öz değerlerini bulmasının ve bu değerlerine uygun ya da uyumlu adımlar atmasının başarı sağlamasının en temel anahtarı olacağına inanıyorum. Öz değerlerimizle uygun olan her durum bizi olumlu yönde etkilediğinden başarı olağan bir sonuç olarak karşımıza çıkacaktır. Bu kadar öz değerlere vurgu yapmışken öz değerlere dair yazı(lar) yazmak artık şart oldu..
imagesBurada yazacaklarım, paylaşacaklarım ve göstereceklerim siz takipçilerimden bazılarınıza “fayda” sağlayacağına olan inancım beni oldukça fazla heyecanlandırıyor. Hele ki bu inancımı doğrulayacak şekilde yapacağınız yorumlarınızı almaya başladığımda ne kadar doğru bir yolda olduğumu görerek kendimde daha fazlasını yapmaya yönelik güç bulacağım. Sitemde “İnsan” temelli geniş bir yelpazede paylaşımlarda bulunmayı planlıyorum, güncel kalmaya çalışarak. Yaptığımız iş insan ile ilgili olduğundan yelpazeyi genişletmeden sadece mesleki konularda yazmanın sadece insan kaynakları uygulamalarının içerisinde boğulup kalacağımı değerlendirdiğimden her konudan birazcık yer vermek gerekir dedim. Temelinde insan olan bir platform hayata geçince, insanın içinde olduğu her rengi biraz barındırsın istiyorum. Kariyerini insan kaynakları alanında ilerletmek isteyen herkes her rengi biraz görmeli, her kokuyu tanıyacak kadar koklamalı derim. Bazen gezip göreceğiz, bazen insan üzerine düşünecek, bazen de sistem kuracağız.

Öz değerlerimde keşfettiğim “faydalı olmak” kavramında yola çıkarak hayata geçirdiğim bu sitenin oluşmasında manevi desteğini esirgemeyen sevgili Alkan ÖNAL’a ve tecrübe ve yaşamışlıklarımı paylaşmam gerektiğine beni ikna eden sevgili Nilüfer KOÇYİĞİT’e ve sitenin hazırlanmasında bana en sempatik hali ile yardımcı olan İsmail DEMİR’e sonsuz teşekkür ederim.

 

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

x

Check Also

Etkinlik; Organizasyonel Gelişim Günü

IODA Türkiye; ilk Organizasyonel Gelişim Günü için geri saymaya başladı. Konuşmacılar, konular ve gün akışı ...

%d blogcu bunu beğendi: