Danışmanlarımız

HARUN KİLCİİnsan Kaynakları Yönetim Danışmanı / Eğitmen / Kariyer Danışmanı

“1999 yılında Kara Harp Okulundan Sistem Mühendisi olarak mezun olmuş, ardından ikinci öğretim ile işletme lisansını ve 2012 yılında İstanbul Üniversitesinde İnsan Kaynakları Yönetimi alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2011-2015 yılları arasında Borusan Akademi bünyesinde Sabancı Üniversitesi’nde Liderlik Fakültesinden (iş liderleri yetiştirmek için özel tasarlanmış yüksek lisans programı) mezun olmuştur.

Çalışma hayatına 1999 yılında Başak Gıda A.Ş.’de Genel Müdür Asistanı olarak başlayan Harun KİLCİ, gıda üretim firmasının tüm departmanları ile birlikte çalışma şansı yakalamış, tüm proses ve süreçlerine yönelik sistem geliştirme ile ISO 9000 Kalite Sistemi kurulumu çalışmalarında bulunmuştur.

İnsan kaynakları alanında kariyerine devam etme kararı ile birlikte 2001 yılının Ağustos ayında personel işleri sorumlusu olarak Uğur Teneke Ambalaj ve Plastik Sanayi A.Ş’de çalışmaya başlayarak demir-çelik sektörüne adım atmıştır. Teneke ambalaj üretiminin yapıldığı sendikalı bir işletmede işçi ve işveren ilişkilerinin dinamiklerini öğrenmiş, muhasebe departmanı içerisinde faaliyet gösteren personel işleri birimini bağımsız bir departman haline getirmiş, insan kaynakları süreçlerinin tamamını hayata geçirmiştir. 2003 yılında firmanın faaliyet alanına plastik ambalaj üretimini de eklemesi üzerine organizasyonel gelişim ve yeni organizasyon yapısı oluşturma konularının liderliğini üstlenmiştir.

2007 yılında BMB Halkalı Fabrikası İnsan Kaynakları ve İdari İşler Bölüm Müdürü olarak transfer olmuştur. Yasal ve idari konular ile alt işveren işlerine yönelik düzenleme ve güncellemeler yapmıştır.

 • Süreç iyileştirme,
 • Norm kadro,
 • Atık azaltma,
 • Organizasyon değişimi ve gelişimi,
 • Görev ve sorumluluk alanları güncelleme,
 • Oryantasyon sistematiği kurma,gibi 6 Sigma projeleri yapmıştır.

MESS Eğitim Vakfından REFA-1 (İş ve Süreç Yönetimi) ve REFA-2 (Zaman Etüdü) sertifikalarını aldıktan sonra kayıp zamanların azaltılmasına ve iş birimlerinin çalışma sistemlerinin düzeltilmesine yönelik zaman etüdü ve süreç iyileştirme projeleri yapmıştır. 2009 yılında holding bünyesinde başlatılan Yalın Dönüşüm kapsamında;

 • Hat Yönetimi,
 • Takım Yapılandırması,
 • Organizasyon Gelişimi ve Dönüşümü,
 • İlk Kademe Lider Seçimi ve Gelişimi konularının liderliğini üstlenmiş ve sistem kurulumunu sağlamıştır.

“Mavi Yaka Performans Yönetim Sistemi” oluşturmuş ve gelişimi sağlamıştır. Mavi Yaka Performans Yönetim Sistemi kapsamında;

 • İş analizleri,
 • İş ve görev tanımları,
 • Çoklu beceri matrisleri,
 • Yedekleme ve gelişim planları,
 • İşe yeni başlayan çalışanlar için 2inci ve 6ıncı ay değerlendirme ve takip sistemi,
 • Hedeflerle yönetim ve hedef hiyerarşisi,
 • Takım ve bireysel hedef takip sistemleri,
 • Sayısal performans değerlendirme sistemi,

konularının oluşturulması ve hayata geçirilmesini sağlamıştır.

2013 yılında Borusan Holding bünyesinde iç eğitmen seçilerek mevcut görevine paralel uzmanlık alanlarına yönelik eğitimler vermeye başlamıştır.

Tamamı üretim sektöründe bulunan 17 yıllık çalışma hayatının 15 yılını insan kaynaklarında geçiren Sayın KİLCİ 2007 yılında Borusan Mannesmann Boru San.Tic.A.Ş. Halkalı fabrikasının İnsan Kaynakları ve İdari İşler Bölüm Müdürü görevine Kasım 2014’den sonra İnsan Kaynakları İş ortağı olarak devam etmiştir. Ocak 2016 da kurumsal iş hayatından ayrılma kararı ile uzmanlık alanlarında eğitim vermeye ve yönetim danışmanlığı yapmaya başlamıştır.

2016 Eylül ayında IODA Türkiye oluşumuna katılmış ve  Türkiye’de organizasyonel gelişim alanında faaliyet gösteren bu platformun Eğitim Gelişim komitesinde görev almaya başlamıştır. hem Türkiye’de hem de globalde, organizasyonel gelişim adına nelerin yapıldığı ve gelişimin yönünün nereye doğru olduğu konularını yakından takip etmektedir.

Okul yıllarında atletizm ve tenis sporları ile ilgilenmesi nedeni ile 2011 yılından bu yana Yelken branşında lisanslı bir sporcudur. Sporculuğunu sosyal sorumluluk projeleri ile birleştirme niyeti ile Adım Adım platformu bünyesinde Koruncuk Vakfı ve TOFD yararına bağış toplamak için 2 yıldır Avrasya maratonuna katılmaktadır. Doğa ve organik hayat konularına olan merakı ve şiir denemeleri özel ilgi alanlarıdır.”

 

 

Ziynet TÜRE – İnsan Kaynakları Yönetim Danışmanı / Eğitmen / Profesyonel Koç

1999 yılında İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden, 2016 yılında Bilgi Üniversitesi Örgütsel Psikoloji  Yüksek Lisans Programı’ndan mezun olan Ziynet, 2016 yılında Adler International Learning’de koçluk sertifika programını tamamladı.

Öğrencilik yıllarında farklı sektörlerde çalışıp, mezuniyetinin ardından 2004 yılına kadar, uluslararası bir şirket olan Intertek’te Kalite ve Eğitimler alanında görev yaptı. 2004 yılından sonra sırasıyla DSM Eğitim, TMOK, MNG Kargo/Fedex organizasyonlarında insan kaynakları ve eğitim alanında çalıştı. UN Roro’da İnsan Kaynakları Yöneticisi olarak görev yaptı, firmanınn kurumsallaşma çalışmalarında faaliyet gösterdi.

2013 yılında Sabancı Holding’de topluluk şirketlerinin eğitim, gelişim, kariyer yedekleme, yetenek yönetimi, işte eşitlik faaliyetlerini yönetti,  eğitimler verdi, Altınyaka ve mentorluk projelerini yönetti. Son olarak TJK’nın tüm çalışanlarını kapsıyan eğitim sistemini kurup, yönettikten sonra danışman ve eğitmen olarak hayatını devam ettirme kararı aldı.

Uluslararası Ioda (International Organization Development Assocation) nın Türkiye organizasyonununda Eğitim-Gelişim Komitesi Direktörü olarak görev yapmakta ve farklı sivil toplum kuruluşlarında eğitim, gelişim alanında faaliyet göstermektedir.

Profesyonel hayatta 15 yıldan uzun süredir gerçekleştirmiş olduğu çalışmaları ve deneyimini farklı şirketlerle danışmanlık ve eğitim faaliyetleri çerçevesinde sunmaktadır.

Yetişkinlere ve öğrencilere profesyonel koçluk hizmeti vermektedir. Koçluk sisteminin, kişisel farkındalığa dair büyük bir katkı yarattığına inanmakta, ihtiyaca uygun durumlarda eğitimlere destek olarak da koçluk, farkındalık uygulamaları gerçekleştirmektedir.

Ziynet Türe, Harun Kilci Eğitim ve Danışmanlık proje ortağı olarak; hedefler ve stratejik planlara uygun eğitim sistemleri oluşturma ve yetenek yönetimi, yetkinlik sistemi kurma, kariyer yedekleme ve planlama desteği, insan kaynakları ya da eğitim projelerinde danışmanlık, koçluk ve eğitim hizmeti desteği sunmaktadır.

 

%d blogcu bunu beğendi: